ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKAYIT OLGiriş yapGünün KonusuKayıt Ol
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde ForumA Türkiyenin En Kaliteli Bilgi Paylaşım Sitesi... adresi saklayın ve paylaşın
Anahtar-kelime
forumA+
Sohbet | ForumA
Reklam Vermek için

Reklam vermek için: forumfa@hotmail.com

Www.Foruma.Forum7.Biz

TÜRKİYENİN EN KALİTELİ A KALİTE FORUM SİTESİ....

AROG & A.R.O.G

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
*
Admin
AROG  & A.R.O.G Pb_admin_1247770169

Admin

*

*

İtibar
Başarı Puanı:
AROG  & A.R.O.G Img_left250/250AROG  & A.R.O.G Empty_bar_bleue  (250/250)
Paylasımcılık:
AROG  & A.R.O.G Img_left250/250AROG  & A.R.O.G Empty_bar_bleue  (250/250)

AROG  & A.R.O.G Vide
MesajKonu: AROG & A.R.O.G AROG  & A.R.O.G EmptySalı Ara. 09 2008, 21:35

* *
AROG & A.R.O.G

AROG  & A.R.O.G Imgad?id=CIyBhLTd8NKWbhCsAhjvATIIv-OvQN7R9NM

Sinema yorumcularinin ne dedigi aslinda izleyici icin ne kadar onemli veya argo bir deyimle sinema severler/izleyiciler sinema yorumcularini/yazarlarini ne kadar salliyor bilemiyorum ama onlarin goruslerine de yer verelim burada:

Şenay Aydemir (Referans): Ben bayağı beğendim. Cem Yılmaz ‘Gora’nın üzerine hem sinema hem hikâye dili açısından hem de komedi açısından çok mesafe katetmiş. Hikâye işliyor, görselliği işliyor, öbür taraftan komedi diyalogları çok bu sefer çok yerinde ve zamanında kullanılmış. ‘G.O.R.A’da bütün barutu aslında fragmanda bitiyordu, filmi izlediğimizde bunu anlıyordum. Ama burada fragmanı çok çok aşan güzel espiriler var. Kendi adıma ben çok beğendim. Türkiye’de ‘G.O.R.A’yı geçeceğini, yurtdışında da Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde iyi iş yapacağını düşünüyorum.

Müzikleri çok güzel
Burak Göral (DVD): İlk 1 saat aralıksız güldüm. Bombalar art arda patlıyor. Ondan sonra biraz duruyor. Futbollu bir final yapmak bir komedi filmi açısından hem iyi hem de riskli bir iş, özellikle futbolla yatıp kalkan bir ülke olduğumuz için. Futbol sahnelerinde komedisi ister istemez biraz düşüyor, ama çok iyi çekilmiş. Profesyonelce çekilmiş asla kolaya kaçılmamış bir film. Birçok sahnede özellikle zor olanı tercih etmiş ve başarılı olmuş. Müzikleri çok iyi, bir Hollywood prodüksiyonunu aratmayacak müzikler var. Nil Karaibrahimgil çok güzel, birçok kişiyi âşık edecektir kendine. Popüler sinema adına çok iyi yapılmış bir film. Tam Cem Yılmaz’dan beklediğimiz gibi.

Sadi Çilingir (Sadibey.com): ‘Gora’dan çok daha iyi bir film bence ama beklentimi tam karşılamadı. Küfürleri ayıklamış bence iyi olmuş böylesi. Bir de çok iyi göndermeleri var filmin.

Murat Özer (Empire): ‘G.O.R.A’ yı da sevmiştim ama ondan çok daha iyi bir film. Hem teknik anlamda, hem de hikâye anlatmak anlamında. ‘G.O.R.A’da biraz skeçler üzerinden yürüyordu hikâye, burada bayağı derli toplu bir hikâye anlatmış. Bir de popüler kültürün son 30, 40 yılını çok iyi yedirmiş hikâyeye ve karakterlere. Bunun şöyle bir dezavantajı olabilir, espirilerin tamamını bütün kuşaklar anlamayabilir. Son yarım saati biraz daha kısa tutulabilirdi ama sonuç olarak bayağı beğendim. Şunu de eklemem gerekiyor, son dönemdeki o pespaye, komedi filmleri anlayışını kırdığı için de ayrıca kutlamak gerekiyor Cem Yılmaz’ı.

Esin Küçüktepepınar (Sabah): Ben ‘G.O.R.A’dan çok çok daha iyi buldum. ‘G.O.R.A’daki gibi enerjiyi Hollywood filmleriyle dalga geçmeye harcamamış. Az efekt yapmış ama çok iyi yapmış burada. Parayı kötü efekt yapmaya harcamamış yani bu sefer. Başlarda sinemanın dalgasının dalgasını yapmak biraz bıkkınlık yaratıyor ama sonra iyi toparlıyor. Futbola erkeklerin dünyayı kurtarma espirisi olarak bakması da hoş. Ne zaman ki Cem Yılmaz parası var, zeki bir çocuk, çocukluk hayallerini gerçekleştiriyor, espirisine erişiyor, biz de onu anlıyor ve zevk almaya başlıyoruz.

Müge Turan (Empire): ‘G.O.R.A’ dan daha çok beğendim. İlk film o kadar bildiğimiz şakaların bir toplamı gibiydi ki hiç şaşırmadık, hiç sürpriz bir şey yoktu. Burada çok başarılı bir şekilde şakalar ve öykü ilerliyor. Bir de ben bu sefer Cem Yılmaz’ın oyunculuğunun da çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten iyi bir oyuncu ama burada dört birbirinden çok farklı karakteri hayli başarıyla canlandırıyor ve oyunculuğunun üstüne katıyor. Şeytan tüyü var onda!

Cüneyt Cebenoyan (Birgün): Çok güzel espiriler var. Türk komedyenleri arasında birkaç gömlek yukarıda zaten Cem Yılmaz. Yine de filmin çok sıkıcı olan çok uzun olan yanları olduğunu düşünüyorum. Futbol bölümü gereksiz uzundu bence.

Fırat Yücel (Altyazı): Gora’dan daha çok beğendim. Gora’nın hantallığı burada yok. Ama yine çok fazla espiri yapıyor. Her iyi espiriye karşı üç kötü ve yavan espiri geliyor. Ama film olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Kerem Akça (Empire): Yüksek bütçeli bir prodüksiyon gibi başlasa da taş devrine geçtikten sonra düşüşe geçiyor. Bazı zor sahneleri (futbol sahnesi gibi) çekerken sıkıntı yaşamış inandırıcı olamamış. Yine de Cem Yılmaz’ın kaleminden güç alıp farklı karakterle güldürmeyi beceriyor. Hokkabaz ve Gora’nın altında özellikle B tipi yaratıklar bunun sebebi.

Nil Kural (Milliyet): Devam filmi olarak G.O.R.A’yı tamamen takip ediyor denebilir. Yine bazı yerlerde futbol maçı gibi yerlerde mesela skeç havası var. Ama yapım süreci ve prodüksiyon açısından işleri bir adım daha büyütmüş. Ana akım Türk sineması açısından önemli özenle yapılmış bir prodüksiyon. Set falan kurulmuş belli oluyor. Onun dışında G.O.R.A’nın bir adım önünde.

Olkan Özyurt (Sabah): Popüler sinemamızda bir milat. Koştuğu komedi kulvarında da Türk sinemasının son dönemdeki performansı düşünülürse A.R.O.G iyi bir ayar çekiyor.

Listede sizin de yorumlarinizin yer alamsini sitiyorsaniz lutfen a.r.o.g ile ilgili goruslerinizi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresine gonderiniz.
* *

http://www.tutkuradyo.ws.tc
*
Misafir
Misafir

Anonymous

*
*

AROG  & A.R.O.G Vide
MesajKonu: Geri: AROG & A.R.O.G AROG  & A.R.O.G EmptyC.tesi Mayıs 30 2009, 12:05

* *
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
* *

AROG & A.R.O.G

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası